Retix C

Zabieg Retix C. firmy Xylogic to intensywna kuracja anti-aging oparta na kompleksie Acticell 40%. Zawiera on najbardziej skuteczne składniki odmładzające w odpowiednich stężeniach i skutecznych formułach. Celem kuracji jest kompleksowa poprawa wyglądu skóry: odbudowa włókien kolagenowych, poprawa napięcia skóry, wygładzanie, rozjaśnienie przebarwień i intensywne nawilżenie.Zabieg wykonywany jest na twarz, szyję i dekolt – stanowiąc silną terapię przeciwstarzeniową i redukującąniedoskonałości skóry, natomiast wykonywany na ciało widocznie stanowi terapię redukującą rozstępy.Retinol w postaci stabilnego i innowacyjnego kompleksu polimerowego Matrix, wykazuje wydłużoną i zwiększoną penetrację w głąb skóry, przy jednoczesnym zminimalizowaniu stężenia. Obecna witamina C 8% w postaci lewoskrętnego stereoizomeru kwasu askorbinowego oraz antyoksydanty 30% wykazują wyjątkowo skuteczne działanie odmładzające, chroniąc skórę przed szkodliwymi reakcjami utleniania. Zawarty w formule ActiCell 40% Retinol 4% wykazuje przedłużone i optymalne działanie terapeutyczne.

Działanie zabiegu Retix.C:

  • Regulacja procesu rogowacenia naskórka
  • Odbudowa włókien kolagenu, elastyny, GAG i stymulacja odnowy komórek skóry
  • Wygładzenie, rozjaśnienie plam pigmentacyjnych i redukcja niedoskonałości skóry
  • Zagęszczenie i poprawa napięcia skóry
  • Zwiększenie poziomu nawilżenia skóry, dzięki ograniczeniu utraty wody z naskórka
  • Ochrona przed fotouszkodzeniami i zwiększenie naturalnej bariery ochronnej skóry, przywrócenie w skórze prawidłowego poziomu witaminy A

Efekty po zabiegu.

Po zabiegu skóra jest widocznie odmłodzona, rozświetlona, jędrna i napięta, a zmarszczki mniej widoczne.Ilość oraz częstotliwość wykonywanych zabiegów zależy od skóry oraz potrzeb pacjenta. Rekomendowana ilość to 1-4 zabiegów raz w miesiącu.

WAŻNE! Podczas kuracji i miesiąc od jej zakończenia należy stosować krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym (SPF 50+).

Na początku wizyty przeprowadzany jest szczegółowy wywiad zdrowotny. Na jego podstawie rekomendujemy dobór odpowiednich zabiegów.
Co ważne, aby zapewnić klientkom najlepsze, naturalne rezultaty, część z nich wykonywana jest stopniowo.

Cennik